Real Madryt nie zwalnia tempa! W sobotni wieczór Królewscy pewnie pokonali w meczu wyjazdowym Malagę i zaliczyli 16 z rzędu zwycięstwo w sezonie. Trener klubu z Madrytu, Carlo Ancelotti ustanowił tym samym rekord klubu pod względem ilości wygranych spotkań z rzędu.

Spotkanie na  La Rosaleda zgodnie z oczekiwaniami nie było spacerkiem dla ekipy Los Blancos. Obie ekipy po raz ostatni mierzyły się ze sobą w Anadaluzji w marcu tego roku. Wówczas goście wygrali zaledwie 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Cristiano Ronaldo. Dzisiejsze spotkanie niemalże do złudzenia przypominało to z przed ośmiu miesięcy.

Malaga nie przestraszyła się faworyzowanego Realu i obie ekipy toczyły ze sobą bardzo wyrównany pojedynek. Królewscy prowadzenie objęli w 18. minucie spotkania za sprawą niezawodnego ostatnio duetu Karim Bezema – Cristiano Ronaldo. W odróżnieniu od akcji z ostatniego meczu z Bazyleą, tym razem podawał Ronaldo, a na listę strzelców wpisał się Benzema.

Real jeszcze przed przerwą miał kilka okazji strzeleckich, lecz świetnie interweniował Kameni. Po zmianie stron Real rozpoczął od zdecydowanych ataków, jednak był bardzo nieskuteczny. Nieskuteczność Los Blancos coraz bardziej ośmielała jednak gospodarzy. Szczególnie niebezpieczny pod bramką Casillasa był bowiem Santa Cruz.

W 83. minucie meczu wydawało się, że Real może odetchnąć z ulgą. Walijczyk Gareth Bale popisał się mocny uderzeniem pod poprzeczkę i Real prowadził już 2:0. Malaga za wszelką cenę szukała jednak honorowego gola i dopięła swego w doliczonym czasie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny dziś Santa Cruz. Warto nadmienić, że Real kończył mecz w dziesiątkę z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki Isco.

Malaga – Real Madryt 1:2 (0:1)
0:1 Benzema 18′