Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti zapowiedział, że nie przeprowadzi żadnych dodatkowych transferów podczas zimowego okienka transferowego. Trener Los Merengues odniósł się też do sytuacji Gerarda Pique w Barcelonie, który popadł w konflikt z trenerem Luisem Enrique.

– Jesé Rodríguez będzie naszym zimowym transferem. Być może będzie mógł grać już w przyszłym miesiącu – zapowiedział Ancelotti zapytany o zimowe ruchy transferowe. Przypomnijmy, że latem do Realu dołączyli James Rodriguez, Toni Kroos, Keylor Navas i Javier Hernandez.

– Nie chciałbym karać gracza za używanie swojego telefonu komórkowego na ławce. Wierzę w dyscyplinie, ale są rzeczy, który moim zdaniem nie powinny być karane, ale wyjaśniane za pomocą rozmowy. Piłkarze to inteligentni ludzie i nie sądzę, Pique został odstawiony właśnie z tego powodu – powiedział Włoch zapytany o sytuację zawodnika.

Ponoć konflikt między Enrique i Pique trwa od października i spotkania o Superpuchar Katalonii z Espanyolem. Wówczas obrońca także nie wyszedł w podstawowej jedenastce, a zamiast interesować się tym, co dzieje się na boisku niemal przez cały czas korzystał z telefonu. Trener zdenerwował się jeszcze bardziej, gdy media obiegły zdjęcia, na których Pique w przeciwieństwie do pozostałych zawodników nie jest zbyt zainteresowany przemową szkoleniowca.