Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane ocenił niedzielne spotkanie swojego zespołu z Eibarem, które zakończyło się zwycięstwem Los Blancos 3:1. Podczas pomeczowej konferencji prasowej, Zidane pochwalił swoich podopiecznych za kontrolę boiskowych wydarzeń.

Zinedine Zidane o meczu z Eibarem: – Zagraliśmy bardzo dobrze. Eibar też miał swoje momenty, ale zespół reagował przytomnie i dobrze kontrolował mecz. Wiedzieliśmy, że gramy na trudnym terenie, ale kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Obecny sezon jest dla nas jak bitwa – gramy co trzy dni i musimy kontynuować naszą passę. Musimy cieszyć się dzisiejszym występem i przygotować się do następnego. Wiedzieliśmy, że Eibar gra otwartą piłkę i musieliśmy zastosować wysoki pressing, robiąc to całkiem dobrze.

Zinedine Zidane na temat Karima Benzemy: – To co Karim robi na boisku jest fantastycznym poziomie, nie tylko z powodu strzelanych bramek. Zawsze powtarzam to samo o Karimie. Nie tylko bramki sprawiają, że jest centralnym punktem naszej gry. Jest bardzo ważny dla Realu Madryt kiedy zdobywa gola, ale wykonuje także inne funkcje. Wszystkim zawodnikom Realu Madryt należą się dziś słowa uznania. To był świetny mecz i świetny występ drużyny, która odniosła zasłużone zwycięstwo.

Zinedine Zidane o rotacjach w składzie Realu Madryt: – W tej chwili gramy właśnie w taki sposób. Czy będą zmiany? Tak, na pewno będą zmiany, ponieważ to bardzo długi i trudny sezon. Teraz rotujemy trochę mniej, ale ważne jest to, że każdy zawodnik Realu Madryt odegra swoją rolę w tym sezonie. Nie rotowaliśmy zbytnio w ostatnich kilku meczach, ale ulegnie to zmianie, dlatego wszyscy muszą ciężko pracować.

Zinedine Zidane o nadchodzących meczach Realu Madryt: – Jesteśmy w pełni świadomi, że wszystkie mecze, które będziemy rozgrywać, będą trudne z wielu powodów. Musimy dać z siebie 200% lub więcej. Nie możemy stracić czujności nawet przez chwilę. Musimy myśleć pozytywnie. Musimy podążać własną ścieżką, ponieważ do samego końca będzie to sezon walki.

Źródło: www.realmadrid.com