Trener Realu Madryt Castilla, Zinedine Zidane zdradził w rozmowie z mediami, że pomocnik Liverpoolu, Raheem Sterling jest jednym z celów transferowych ekipy Królewskich. Reprezentant Anglii odrzucił niedawno możliwość podpisania nowej umowy z Liverpoolem, co znacznie zwiększa szansę Realu na jego zakontraktowanie.

– Wiemy, że Sterling odrzucił ofertę nowego kontraktu. To świetny piłkarz i wszyscy czekamy na niego na Bernabeu. Nie ma wielu zawodników na świecie, którzy mogliby wnieść nową jakość do Realu Madryt. W związku z tym warto jest śledzić postępy młodych zawodników – powiedział Zidane.

– Ponad rok temu pozyskaliśmy Bale’a i Isco, a w przeszłości uważnie monitorowaliśmy postępy Raphaela Varane’a. Jeśli Sterling będzie chciał grać dla Realu, zrobimy kolejny krok i skontaktujemy się z nim – dodał Francuz.

20-letni Sterling, którego aktualna umowa wygasa latem 2017 roku, odrzucił w zeszłym tygodniu możliwość podpisania nowego kontraktu z Liverpoolem.

Szkoleniowiec LFC, Brendan Rodgers zapewnił jednak, że mimo to Anglik nie jest na sprzedaż i nie opuści klubu podczas letniego okienka transferowego. Rzeczywistość zostanie zweryfikowana po zakończeniu sezonu.