Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt wziął w poniedziałek udział w konferencji prasowej przed meczem z Athletic Bilabao. Poniżej zapis rozmowy francuskiego trenera z mediami.

Zinedine Zidane o meczu z Athletic Bilabao: – Jutro zagramy o kolejny 3 punkty. W meczu z Atletico Madryt tak naprawdę niczego nie osiągnęliśmy. Zdobyliśmy tylko 3 punkty, a jutro zagramy o kolejne. Punkty są ważne dla tego, co chcemy robić. Zespół ma się dobrze, ma dobrą dynamikę i chcemy to kontynuować, nie myśląc o niczym innym. Każdego dnia ciężko pracujemy. Każdy dzień jest dla nas ważny, aby ulepszać to, co robimy. Nic się nie zmieniło, chcemy kontynuować to, co robimy ostatnio i nic więcej. 

Zinedine Zidane odpowiada na pytanie, co zmieniło się w zespole: – Przepraszam, że się powtarzam, ale nic się nie zmieniło. Znamy trudność tego sezonu, wiemy, że każdy sezon jest skomplikowany, ponieważ musimy wygrywać i być najlepsi, to się nigdy nie zmieni. W naszej głowie też jest to, co chcemy robić

Zinedine Zidane o Marcelo: – Prawdą jest, że grał mniej. Wiemy, jakim jest graczem, co zrobił i co może nam dać. To prawda, że ​​ostatnio Mendy gra bardzo dobrze, ale przed nami dużo gier. Wiem, że bardzo dobrze trenuje i musi kontynuować to, co robi, aby dostać kolejną szansę. 

Zinedine Zidane opowiada na pytanie, czy po wygranej z Atletico, sytuacja Realu w La Liga poprawiła się: – Dla nas najważniejsza jest codzienność. Wszystko, co robimy, jest dla nas ważne od pierwszego dnia do końca sezonu i zawodnicy o tym wiedzą. Codzienność jest konsekwencją tego, co zamierzamy robić we wszystkich naszych grach. Dla mnie najważniejsza jest codzienność. Nie chcę niczego udowadniać. Chcę jak najlepiej wykonywać swoją pracę w tym wspaniałym klubie i wykorzystuję tutaj każdą chwilę.

Zinedine Zidane o Isco: – Będzie ważnym graczem w tym sezonie. Prawdą jest, że ostatnio nie gra za dużo i nie daję mu okazji, aby pokazać mu, że jest ważny. Współczuję moim zawodnikom, ponieważ uwielbiam ich i nigdy nie zapomnę tego, czego z nimi doświadczyłem. Isco musi robić to, co robił do tej pory, a więc ciężko pracować, aby otrzymać kolejną szansę. Nie mogę skomentować tego co się mówi na zewnątrz, ponieważ tego nie kontrolujemy.

Zinedine Zidane o meczu z Atalantą: – Wiemy, że to świetna drużyna i mamy do nich dużo szacunku. To będzie jednak dopiero w lutym, a dla nas liczy się jutrzejszy mecz i na tym się koncentrujemy. To kolejna okazja, aby pokazać, kim jesteśmy jako zespół.

Źródło: www.realmadrid.com