Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane pojawił się w piątek na konferencji prasowej przed kolejnym meczem ligowym z Celtią Vigo. Poniżej zapis rozmowy ze szkoleniowcem Los Blancos.

Zinedine Zidane o meczu z Celtą Vigo: – Przede wszystkim chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego Nowego Roku i przesłać wyrazy wsparcia tym, którzy przeżywają ten trudny okres. Mam nadzieję, że rok 2021 będzie lepszy. Chciałbym również przesłać najlepsze życzenia Eusebio i mam nadzieję, że uda mu się wyzdrowieć. Nie ma magicznego sposobu na pokonanie Celty. Wiemy o nich wszystko i wiemy, że musimy rozegrać świetny mecz. Grają dobrze i wygrali sześć z ostatnich siedmiu spotkań. To będzie dla nas trudny mecz, ale musimy zrobić wszystko, aby zagrać dobrze. To dla nas szansa, aby pokazać, że jesteśmy dobrą drużyną. W La Liga mecze zawsze są trudne i wiemy, że będziemy musieli bardzo ciężko pracować, aby zdobyć trzy punkty. Widzieliśmy to też przeciwko Elche. Spróbujemy wygrać.

Zinedine Zidane o trenowaniu Realu Madryt: – Na pewno jest to wymagające, ale to świetna praca. Mam szczęście być trenerem Realu Madryt i delektować się każdą chwilą. Skupiam się tylko na tym, aby dać z siebie wszystko w każdym meczu i w każdej sesji treningowej. Nie wiem, co będzie za tydzień, więc muszę delektować się chwilą.

Zinedine Zidane o kontraktach Ramosa, Modrica i Lucasa: – Chcemy, aby ta sytuacja została wyjśniona jak najszybciej, ponieważ leży to w interesie wszystkich.

Zinedine Zidane na temat Luki Jovicia: – Jest zawodnikiem Realu Madryt. Ostatnio niewiele gra, ale liczę na wszystkich swoich piłkarzy. Wszystko może zmienić się bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby był przygotowany i gotowy. Sezon jest bardzo długi i jest dużo meczów przed nami.

Zinedine Zidane na temat Edena Hazarda: – Przyszedł do Realu Madryt, aby udowodnić, jaki jest dobry. Ciężko trenuje i mamy do niego duże zaufanie. Miał ciężkie chwile, ale zaczynamy dostrzegać, jak Eden pasuje do zespołu.

Zinedine Zidane o Marcelo: – Jest naszym zawodnikiem i zostanie z nami. Dobrze trenuje i jest zaangażowany. Nie interesuje nas to, co mówi się na zewnątrz. Wszyscy ciężko pracujemy, a on ciężko pracuje, tak jak wszyscy inni.

Zinedine Zidane o Davidzie Alabie: – Myślimy tylko o jutrzejszym meczu i o graczach, których mamy w składzie. Mamy szeroki skład. Mamy wystarczająco dużo zawodników i nie musimy myśleć o graczach, którzy nie grają w Realu Madryt.

Źródło: www.realmadrid.com