Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Szachtarem Donieck. Poniżej zapis konferencji z udziałem trenera Los Blancos.

Zinedine Zidane o meczu z Szachtarem Donieck: – Jesteśmy uzależnieni wyłącznie od siebie i jutro zagramy kolejny finał. W Lidze Mistrzów pozostały nam jeszcze dwa mecze, ale jutrzejsze spotkanie to najważniejszy mecz w grupie, ponieważ gramy o trzy punkty, które mogą pozwolić nam przejść przez tę fazę. Trzeba myśleć tylko o tym. Widzę, że zawodnicy są bardzo zmotywowani, ale mieliśmy dziwne rzeczy w zespole, takie jak kontuzje. Wszystko ma to ma wpływ, ale pragnienie zawodników nigdy nie zmieni się w Realu Madryt. To jest niemożliwe. Zawodnicy wiedzą, gdzie są i jak to jest grać dla Realu Madryt. Możesz mieć zły mecz, ale pragnienie zwyciężania jest czymś innym.

Zinedine Zidane o Edenie Hazardzie: – Jest bardzo silny i zawsze to pokazywał. Kolejna kontuzja jest zła dla niego i dla nas. Eden jest silny i nie mam wątpliwości, jak dobrym jest zawodnikiem i co chce tutaj osiągnąć. W Realu Madryt zawsze przezwyciężano trudne chwile. Dla Edena jest to skomplikowana sytuacja i nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy go ponownie na boisku. W całej swojej karierze nigdy nie był kontuzjowany. Jestem pewien, że wróci silniejszy, ale jutro jest ważny mecz i to nas teraz martwi.

Zinedine Zidane o braku stabilizacji drużyny: – Nie możemy odnaleźć naszej regularności. W Realu Madryt zawsze były chwile trudności, ale zawsze były one przezwyciężane. To jest najważniejsze.

Zinedine Zidane o Marco Asensio – Znamy jego jakość i jedyne, co możemy zrobić, to odzyskać jego najlepszy futbol. Myślę, że stopniowo zobaczymy najlepszego Marco. Nie zapominajmy, że ma za sobą poważną kontuzję.

Zinedine Zidane o Andriym Luninie: – Jestem z niego bardzo zadowolony. Grając w piłkę musisz być przygotowany na to, że otrzymasz swoją szansę. Jestem bardzo zadowolony z tego, co robi.

Zinedine Zidane o swoim nastawieniu do konferencji prasowych:Nie jestem inny. Jestem taki sam i nie zmienię się. Żyjemy z tego, co mamy i nigdy niczego nie zmienię. Czasami widzicie mnie bardziej poważnego, ale reszty nie zamierzam zmieniać.

Źródło: www.realmadrid.com