Zinedine Zidane
www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane podsumował środowe spotkanie Ligi Mistrzów z Borussią M’gladbach. Królewscy pokonali na własnym stadionie niemiecki klub 2:0 i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej z pierwszej pozycji w grupie.

– Jestem szczęśliwy, zagraliśmy świetny mecz. Wiedzieliśmy o co gramy i musieliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby wygrać i zakończyć zmagania jako pierwsi w grupie. Tego chcieliśmy przed meczem. Od pierwszej minuty prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Pierwsza część spotkania była spektakularna, druga też. Potwierdziliśmy dobrą dyspozycję z sobotniego meczu, grając jeszcze lepiej.

– Ciężko pracujemy. Chcemy robić dobrze to co do nas należy i przygotowywać się do gier, starając się grać dobrze za każdym razem kiedy wychodzimy na murawę. Cieszę się z postawy zawodników, ponieważ bardzo cierpieli z powodu ostatnich słabszych wyników.

– Można grać pod presją i bez presji. W Realu Madryt nie ma gry bez presji. Wiemy, że nie zawsze możemy grać dobrze. W tym tkwi problem – kiedy jesteś w Realu Madryt, zawsze chcą, abyś grał dobrze. Próbujemy, ale nie zawsze możemy. Czasami są wzloty i upadki.

–  Dziś dobrze interpretowaliśmy grę, szczególnie w defensywnie, ponieważ Borussia M’gladbach potrafi atakować i dobrze to kontrolowaliśmy.

Źródło: www.realmadrid.com