Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Sevillą. Poniżej zapis rozmowy francuskiego trenera z mediami.

Zinedine Zidane o obecnej sytuacji Realu Madryt: – Zdajemy sobie sprawę z naszej sytuacji, ale jednocześnie chcemy wciąż grać o najwyższe cele. Najbliższy mecz z Sevillą to okazja do odwrócenia sytuacji i to właśnie zamierzamy zrobić. Wiemy, że sytuacja jest skomplikowana, ale wielokrotnie przechodziliśmy przez podobne trudności. Jutro mogę pokazać, że ufam moim zawodnikiem i wspólnie możemy udowodnić siłę Real Madryt. To dla mnie teraz najważniejsze. Nie możemy myśleć o żadnej innej grze. Musimy strzelić gola w meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem. Lubimy takie gry, w których musimy rywalizować i zamierzamy to robić. Wiemy, że czekają nas dwa ważne mecze, ale Sevilla jest teraz priorytetem.

Zinedine Zidane o poparciu ze strony klubu: – Czuję całkowite poparcie od wszystkich w klubie. Nie mogę być szczęśliwy, gdy przegrywamy mecz, podobnie jak wszyscy gracze. Wiemy jednak, gdzie jesteśmy i dobrze jest tu być, walczyć o ten klub i to właśnie zamierzam robić do ostatniego dnia, podobnie jak gracze. Piłkarze wiedzą, gdzie są, wiedzą, co to oznacza, ale są też dobre momenty i musimy łączyć się z tym, co umiemy robić dobrze.

Zinedine Zidane o Sevilli: – Spodziewam się, że na boisku pojawi się dobra, konkurencyjna Sevilla. Każdy trener wybiera swoją drużynę, swoją jedenastkę. Zobaczymy jaki pomysł będzie miał Julen Lopetegui.

Zinedine Zidane o swojej pozycji w Realu Madryt: – Nigdy nie myślałem, że jestem nietykalny. Ani jako zawodnik, ani jako trener, ani jako osoba. Każdy jest tu po coś, a ja jestem tutaj, aby dawać z siebie wszystko do ostatniego dnia. Zobaczymy, co się wydarzy. Jutro mamy mecz i myślimy tylko o jego wygraniu.

Zinedine Zidane o siłach na odwrócenie obecnej sytuacji: – Oczywiście, że mam siłę. Czuję się silny, aby spróbować znaleźć rozwiązania, a gracze dadzą mi szansę, aby zrobić to na boisku w świetnej grze przeciwko wielkiemu rywalowi.

Źródło: www.realmadrid.com