Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane wziął w sobotę udział w konferencji prasowej przed meczem z Eibarem. Poniżej zapis rozmowy z trenerem Los Blancos.

Zinedine Zidane o meczu z Eibarem: – Chcemy kontynuować naszą dobrą passę. Wszyscy gracze są skupieni i są w dobrej formie. To dla nas kolejna okazja, aby pokazać, kim jesteśmy jako zespół i to właśnie będziemy próbować zrobić jutro. To bardzo ważna gra. Czujemy, że gramy lepiej, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz. To będzie ciężki mecz i będziemy musieli dać z siebie wszystko.

Zinedine Zidane odpowiada na pytanie, czy chciałby zagrać w jednym zespole z Karimem Benzemą? – Oczywiście, że tak, ale niestety nie jest to możliwe. Skupiamy się na tym co realne, a dla Karima najważniejsza jest codzienna praca i zaangażowanie, które wykazuje we wszystkim, co robi. W swojej grze nabrał dojrzałości, a dodatkowo wykazuje wiarę w siebie i swoje umiejętności. To są cechy, które zawsze miał. Wiele mówiono o tym, że nie strzela bramek, ale to nie jest najważniejsze. Teraz daje drużynie bardzo dużo zarówno pod względem gry, jak i bramek. Bramki mogą być ważne dla innych ludzi, ale nie dla mnie. Benzema pokazuje, jakim jest graczem i to jest ważne.

Zinedine Zidane na temat Viniciusa Juniora: – Nie sądzę, aby był gotowy do gry, bo źle się czuje. Ma zapalenie żołądka i jelit. Co prawda nie ma gorączki, ale nie czuje się dobrze.

Zinedine Zidane na temat Edena Hazarda: – Dobrze sobie radzi i jest praktycznie zdrowy. Nie jest jeszcze gotowy do gry, ale dobrze trenuje z drużyną i mam nadzieję, że niedługo wróci i zacznie grać z nią.

Zinedine Zidane na temat Sergio Ramosa: – Uważam, że jest w dobrej formie. Wierzę, że będzie grał w piłkę nożną jeszcze przez wiele lat, ponieważ naprawdę o siebie dba i to jest najważniejsze. Jeśli chcesz grać dalej i dbasz o siebie, masz szanse znacznie wydłużyć karierę. To co robi Sergio, nie jest dla mnie zaskoczeniem.

Zinedine Zidane na temat Marcelo: – Marcelo także należy do zawodników, którzy naprawdę o siebie dbają i chce być gotowy na każde wezwanie. Myślę, że to bardzo pozytywna rzecz.

Zinedine Zidane odpowiada na pytanie, jak ocenia siebie w roku 2020: – Nie przyznawałem sobie ocen i nigdy nie będę. Jestem naprawdę szczęśliwy i wdzięczny, że mogę tu być i być trenerem Realu Madryt. Najlepiej wykorzystuję każdą chwilę w tym klubie. Mam kontrakt do 2022 roku i nie będę o nic prosić, po prostu będę dalej pracować. Cieszę się, że jestem w tym wspaniałym klubie i mam to szczęście, że mogę powiedzieć, że jestem w najlepszym klubie na świecie. 

Zinedine Zidane o zimowym okienku transferowym: – Jestem zadowolony ze wszystkich moich zawodników i będę liczył na nich wszystkich. Zadajecie mi to pytanie, wiedząc że do końca stycznia w każdym klubie może zdarzyć się wszystko. Jedyne co mogę powiedzieć to to, co czuję. Uważam, że moi zawodnicy są najlepsi i zawsze chcę móc na nich wszystkich polegać.

Zinedine Zidane na temat Pogby i Isco: – Mogę z Wami rozmawiać tylko o moich zawodnikach. Isco ma się w porządku, a jutro czeka nas ważny mecz.

Źródło: www.realmadrid.com