Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Cadiz. Poniżej wypowiedzi szkoleniowca Los Blancos.

Zinedine Zidane o:

…meczu z Cadiz: – Cadiz to bardzo zdyscyplinowany zespół, który bardzo się rozwinął. Jestem pewien, że będzie to dla nas trudne i niewygodne spotkanie, ale wiemy, że wszystkie drużyny w lidze są wymagającymi rywalami nawet te, które niedawno awansowały, ponieważ druga liga jest bardzo konkurencyjna. Musimy być bardzo dobrze przygotowani. Wiemy, jakie trudności będziemy mieli w grze i postaramy się je pokonać. Chcemy zagrać dobry mecz, aby zdobyć trzy punkty. Minęło 12 dni bez prawie 14 zawodników, ale trenowaliśmy bardzo dobrze i wszyscy wrócili zdrowi. To jest najważniejsze. Teraz mamy blok siedmiu kolejnych gier i jesteśmy gotowi na to.

…napiętym harmonogramie i rotacjach: – Sezon będzie długi, więc potrzebujemy rotacji. Mamy bardzo dobrych, aby móc rotować składem. Nasi gracze nigdy nie odpoczywają, nigdy nie przestają trenować. Grali w spotkaniach reprezentacyjnych, a teraz czeka nas blok siedmiu meczów. Potem wrócą do reprezentacji i będą mieli kolejny blok wielu meczów. Pokazaliśmy już, że mimo wszystko można wygrywać, ale na rotacje trzeba być przygotowanym.

…grze bez publiczności: – Wolimy grać z publicznością. Tak było zawsze i to jest normalne. Sytuacja jest taka, jaka jest. Dostosowujemy się do sytuacji. Jeśli jest publiczność, tym lepiej, a jeśli jej nie ma, to trzeba się przystosować do grania bez widowni.

…swojej pozycji w Realu Madryt: – Staram się robić wszystko na 100%. Znam tę pracę i klub, którego jestem częścią od prawie 19 lat. Bycie w Realu Madryt to najlepsza rzecz, jaka mi się przydarzyła, ale wiem też, że po każdym meczu będę oceniany. Czuję się doceniony, ponieważ trenuję pierwszą drużynę Realu Madryt, co jest wielką odpowiedzialnością i nie będzie trwało przez całe życie. To, co robię, robię na 2000% i cieszę się, że każdego dnia jestem z moimi graczami. Mam szczęście, że jestem z nimi i cieszę się tym, co mnie pasjonuje, czyli piłką nożną. Jestem trenerem Realu i będę z tego korzystał do ostatniego dnia.

…Rodrygo: – Potrafi grać na wielu pozycjach. Jest graczem z teraźniejszości i z przyszłości. Jego preferowaną pozycją jest gra na prawej stronie i staramy się, aby tam grał. Najważniejsze jest to, abyś robił postępy i czuł się ważny. Wie, że jest ważnym graczem w kadrze. Jest nas wielu i będę liczyć na nas wszystkich. Ważne jest to, że jest przygotowany i kiedy gra, robi to dobrze.

…Ødegaardzie i Haalandzie i ich grze w reprezentacji Norwegii: – Oglądałem mecze Norwegów, a Martin grał trochę inaczej niż w Realu Madryt. Cieszę się, że kiedy dostaje powołania, gra. Haaland nie jest moim graczem, ale jest dobry.

…oświadczeniu Borja Mayorala: – Rozmawiam z moimi graczami, ale są to prywatne rozmowy i pozostają między nami. Zawsze staram się być z nimi szczery, a wtedy każdy może mieć swoje zdanie. Zawodnicy, których mam do dyspozycji, dadzą z siebie wszystko i to mnie interesuje.

…Mbappe: – Jest wiele plotek na temat Realu Madryt i transferów, ale nie wpłynie to na szatnię. Rynek transferowy został zamknięty i mamy zespół, który będzie walczył o najwyższe cele. To właśnie zamierzamy zrobić.

Źródło: www.realmadrid.com