Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane podczas konferencji prasowej po meczu z Atheltic Bilabo, skomplementował swoich podopiecznych za wolę zwycięstwa.

Los Blancos pomimo, że grali w przewadze jednego zawodnika, spotkali się z bardzo wymagającym rywalem i ciężko pracowali na końcowe zwycięstwo. W opinii Zidane’a, drużyna pokazała w tym spotkaniu swój charakter i udowodniła, że potrafi wygrywać także spotkania, które wydają się bardzo skomplikowane.

Zinedine Zidane o meczu z Athletic Bilbao: – Mecz ten kosztował nas naprawdę sporo po tygodniu, w którym rozgrywaliśmy czwarty mecz. Zwykle, gdy masz przewagę jednego gracza, jest łatwiej, ale tym razem tak nie było. Ten mecz kosztował nas dużo sił, ale finalnie udało nam się zdobyć 3 punkty. To dobre, ważne zwycięstwo. To czwarta z rzędu wygrana gra, co jest przede wszystkim zasługą graczy.  Cierpieliśmy w tym meczu, ale musieliśmy cierpieć. Nie można rozegrać meczu ligi hiszpańskiej bez cierpienia. To czwarty mecz, ostatnie 3 zagraliśmy bardzo dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Dziś mieliśmy więcej trudności, ale trzeba być szczęśliwym i zadowolonym ze zwycięstwa. Dziś graliśmy mniej spektakularnie niż w ostatnich meczach, ale wygraliśmy i ważne jest, aby potrafić to zrobić także w takich spotkaniach.

Zinedine Zidane odpowiada na pytanie, czy Benzema jest najlepszym napastnikiem w historii Francji: – Dla mnie tak i dowodzi to to, co robi w Madrycie. Gra w Realu Madryt już od wielu lat, strzelił mnóstwo bramek. Jego rekord mówi sam za siebie. Dla mnie jest najlepszy, to oczywiste. Teraz jest bardziej uniwersalnym graczem, ale zawsze pokazywał, że nie jest czystą 9, która myśli tylko o strzelaniu bramek i między innymi dlatego go uwielbiam. Jeśli ma okazję podać do swojego kolegi, który ma lepszą pozycję, robi to i to mi się podoba. Na przykład dzisiejszy mecz w jego wykonaniu nie był świetny, ale ostatecznie strzelił dwie bramki i to właśnie jest cały Karim.

Źródło: www.realmadrid.com