Wywiad udzielony przez Xabiego Alonso dla dziennika SportBild, spowodował że relacje pomiędzy byłym zawodnikiem Realu Madryt, a obecną kadrą Królewskich pogorszyły się w błyskawicznym tempie i wywołały medialną dyskusję. Hiszpan stwierdził w nim, że Złotą Piłkę powinien otrzymać jeden z piłkarzy Bayernu Monachium, pomijając osobę Cristiano Ronaldo, który ma za sobą fenomenalny rok w barwach Realu.

Czytaj także: Xabi Alonso: Neuer zasługuje na Złotą Piłkę

Defensywny pomocnik odniósł się już do swoich słów, stwierdzając pragnie przeprosić Cristiano, jeżeli poczuł się urażony i wyjaśnił, że w jego mniemaniu zwycięzcą Złotej Piłki powinien być jeden z reprezentantów Niemiec lub Ronaldo.

Reakcja Ronaldo była normalna. Portugalczyk stwierdził, że nic się nie dzieje, wszystko jest w porządku i nie ma żalu do byłego klubowego kolegi. Jeżeli chodzi o sytuacje z Casillasem, to Alonso nie ma podobno zamiaru robić nic w kierunku pojednania.

W tym samym wywiadzie, w którym Alonso wypowiadał się na temat Ronaldo, poruszył też temat Ikera Casillasa, uderzając w pewien sposób w w bramkarza Realu, twierdząc że Manuel Neuer jest najlepszym bramkarzem jakiego kiedykolwiek miał okazję oglądać i grać w jednym zespole.