Były pomocnik Realu Madryt, a aktualnie piłkarz Bayernu Monachium, Xabi Alonso w rozmowie z Sport Bildem wypowiedział się na temat aktualnych zagadnień związanych z Realem Madryt, a konkretnie dyspozycji Toniego Kroosa i rywalizacji Manuela Neuera i Cristiano Ronaldo o nagrodę Złotej Piłki.

– Utrzymuję regularny kontakt telefoniczny z Tonim Kroosem. Rozmawialiśmy na wiele tematów. Dla mnie jest to jeden z pięciu najlepszych pomocników świata – stwierdził doświadczony Hiszpan.

Jeżeli chodzi o rywalizację o Złotą Piłkę, to Hiszpan nie potrafił jednoznacznie wskazać faworyta, jednak zdradził, że będzie wspierał swoich kolegów z Bayernu.

– Jeżeli weźmiemy pod uwagę osobiste rekordy, to ciężko stwierdzić czy wygra Ronaldo, czy Messi. Jeżeli weźmiemy pod uwagę sukcesy zespołowe, to Niemcy mają większe szansę. W każdym razie będę trzymał kciuki za moich kolegów z Bayernu.

Na sam koniec Alonso wypowiedział się na temat Manuela Neuera, uderzając w pewien sposób w Ikera Casillasa, twierdząc że Niemiec jest najlepszym bramkarzem jakiego kiedykolwiek miał okazję oglądać.

– Neuer jest najlepszym bramkarzem jakiego kiedykolwiek widziałem i byłoby to czymś niezwykłym, gdyby wygrał Złotą Piłkę. Jeżeli by tak się stało, nie byłbym zaskoczony. Wiedziałem, że Manuel jest jedyny w swoim rodzaju, ale teraz, kiedy przyjechałem do Bayernu byłem zaskoczony jego umiejętnościami, podobnie jak Davida Alaby.