Pomocnik Realu Madryt, James Rodriguez, który na początku lutego złamał kość śródstopia, ciężko pracuje nad swoim powrotem na boisko. Według informacji dziennika Marca, reprezentant Kolumbii może wrócić do gry wcześniej niż pierwotnie zakładano.

Zazwyczaj złamanie kości śródstopia wiąże się z przerwą trwającą od dwóch do trzech miesięcy. W przypadku Jamesa pauza może wynieść niecałe dwa miesiące. Pomocnik zrobił w ostatnim czasie ogromny progres, a sztab szkoleniowcy Realu powoli zastanawia się nad datą jego powrotu na boisko.

Spekuluje się, że były zawodnik Monaco powinien ponownie zameldować się na boisku 5 kwietnia podczas ligowego meczu z Granadą. Dla Kolumbijczyka byłby to idealny moment do powrotu, bowiem dziewięć dni później Real rozegra ćwierćfinałowe starcie w Lidze Mistrzów i wówczas mógłby być w szczytowej formie.

Wygląda więc na to, że James w najbliższych dniach będzie kontynuować trening z maksymalną intensywnością, aby udowodnić trenerowi Ancelottiemu, że może liczyć na jego pomoc od początku kwietnia.