Defensor Realu Madryt, Raphael Varane wyznał na przedmeczowej konferencji prasowej, że spodziewa się ciężkiej przeprawy podczas środowego meczu z FC Basel. Reprezentant Francji zastrzegł jednak, że Królewscy w każdym meczu grają o zwycięstwo, dlatego liczy na końcowy sukces.

– To będzie trudny mecz, ponieważ Basel musi wygrać i mają zamiar dać z siebie wszystko, ale musimy być przygotowani. Real Madryt zawsze wychodzi na boisko, aby wygrać i jutro naszym celem jest zwycięstwo i zapewnienie sobie pierwszego miejsca w grupie.

– Nie będziemy myśleć o wyrównaniu rekordu klubu pod względem zwycięstw. Myślimy tylko o wygranej z Basel. Traktujemy każdy mecz z takim samym poziomem motywacji. To bardzo ważne, aby wygrać grupę.

Francuz wypowiedział się też o swojej sytuacji w Realu i reprezentacji. W kadrze jest on podstawowym piłkarzem, podczas gdy w klubie nie gra zbyt wiele.

– To dwa różne światy. Gram więcej minut z moim zespołem narodowym i mam większą odpowiedzialność. Moim celem jest mieć taki sam poziom odpowiedzialności w Realu Madryt.