Obrońca Realu Madryt, Raphael Varane nie rozgrywa zbyt dużej ilości spotkań w Primera Division, jednak w Lidze Mistrzów wydaje się być wręcz niezbędny szkoleniowcowi Carlo Ancelottiemu.

Reprezentant Francji jest przyszłością ekipy z Estadio Santiago Bernabeu, więc klub stara się koniecznie dowartościować 21-letniego defensora.

Po 11. kolejkach La Liga, Varane ma na swoim koncie zaledwie 329 rozegranych minut. Duży wpływ na taki stan rzeczy miała kontuzja byłego zawodnika RC Lens, ale także fantastyczna postawa duetu Sergio Ramos – Pepe.

Inaczej jest z kolei w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie Varane potrzebował zaledwie 4 gier, aby przebywać na placu gry przez 295 minut.

W hierarchii środkowych obrońców Varane zajmuje obecnie trzecie miejsce za Sergio Ramosem i Pepe, jednak Ancelotti zdaje sobie sprawę z zainteresowania czołowych europejskich klubów osobą Varane’a, dlatego chcąc podnieść jego morale, musi decydować się na rotacje na środku defensywy, manipulując w pewny sposób reprezentantem Francji.