Były piłkarz i dyrektor Realu Madryt, Jorge Valdano stwierdził, że obecna sytuacja Asiera Illarramendiego w barwach Królewskich bardzo przypomina mu tę, w jakiej swego czasu znalazł się Karim Benzema, który jest dziś jedną z największych gwiazd zespołu z Bernabeu.

– Według mnie Illarramendi dobrze radzi sobie w Realu Madryt. To dobry zawodnik, którego sytuacją bardzo przypomina mi losy Karima Benzemy, który po swoim pierwszym sezonie także miał odejść z Realu Madryt. Problemy Illarramendiego rozwiąże czas. Jeżeli będzie miał cierpliwość, będzie ważnym piłkarzem Realu – stwierdził Argentyńczyk w rozmowie z radiem Cadena SER.

– Ilrramendi jest bardzo wartościowym piłkarzem, ale znalazł się w nowym środowisku, podobnie jak kiedyś Benzema. Na dodatek Karim toczył zaciętą rywalizację z Higuainem. Teraz jego rola w drużynie jest jasno określona, przez co czuje się on bardzo komfortowo – dodał Valdano, który ma nadzieję, że talent 24-letniego defensywnego pomocnika eksploduje w ekipie dowodzonej przez Carlo Ancelottiego.