Borussia Dortmund poinformowała podczas środowej konferencji prasowej, że wraz z końcem sezonu współpracę z klubem zakończy aktualny szkoleniowiec Jürgen Klopp.

Według doniesień mediów następcą niemieckiego szkoleniowca zostanie jego rodak, Thomas Tuchel, który zwiąże się z BVB czteroletnim kontraktem, na mocy którego zainkasuje w Dortmundzie 20 milionów. Negocjacje z Tuchelem są podobno bardzo zaawansowane i osiągnięcie porozumienia jest praktycznie przesądzone. 

Zdaniem dziennika Bild, Tuchel przedstawił już działaczom BVB wstępną listę zawodników, których chciałby zobaczyć w swoim zespole w przyszłym sezonie. Podobno widnieje na niej nazwisko pomocnika Realu Madryt, Samiego Khediry.

Reprezentant Niemiec wraz z końcem sezonu opuści Madryt na zasadzie wolnego transferu i będzie mógł związać się z dowolnym klubem.

Kilka tygodni temu wiele mówiło się o przenosinach Khediry do innego klubu z Westfalii – Schalke 04 Gelsenkirchen, jednak póki co nie żadna ze stron nie potwierdziła zawarcia porozumienia.

Teraz do rywalizacji o defensywnego pomocnika ponownie ma włączyć się Dortmund, który podczas letniego okienka transferowego ma czekać prawdziwa rewolucja kadrowa.