Pomocnik Atletico Madryt, Mario Suarez wyznał na konferencji prasowej przed meczem z Realem, że spodziewa się bardzo ciężkiego boju w starciu z lokalnym rywalem. Hiszpan stwierdził jednak, że Atletico podobnie jak w każdym spotkaniu, jakie rozgrywa będzie starało się sięgnąć w tym meczu po zwycięstwo.

– Derby to zawsze derby, a kiedy rozgrywasz je z Realem Madryt, ranga spotkania wzrasta do ogromnych rozmiarów. To będzie bardzo trudny mecz. Znamy się z Realem bardzo dobrze i wiemy o swoich mocnych stronach. Zespół, który popełni mniej błędów, wygra to spotkanie. Wiemy, że musimy pokazać na boisku naszą najlepszą wersję, aby pokonać taki zespół jak Real Madryt. To dla nas wielki mecz i zamierzamy walczyć o zwycięstwo tak, jak w każdym meczu.

Suarez wyznał też, że jego marzeniem jest powtórzenie wyniku z meczu z Bayerem Leverkusen, kiedy to Atletico wygrało na własnym stadionie 1:0.

– Chciałbym powtórzyć wynik z meczu z Bayerem Leverkusen, bo byłby to dobry wynik dla nas. Jutro czeka nas ważny mecz. Będziemy dążyć do zwycięstwa, tak jak robimy to w każdym meczu, bez względu na to z kim gramy. Skupiamy się na jutrzejszym meczu. Musimy dać z siebie 120 procent, aby osiągnąć nasz cel.