Szkoleniowiec Atletico Madryt, Diego Simeone przyznał na pomeczowej konferencji prasowej, że Real Madryt był stroną dominującą we wtorkowym spotkaniu na Vicente Calderon. Argentyński szkoleniowiec uważa jednak, że losy rywalizacji są w dalszym ciągu sprawą otwartą.

– Sprawa awansu jest w dalszym ciągu otwarta. Real grał lepiej w pierwszej połowie. Ale mamy świetnego bramkarza, Jana Oblaka, który bronił bardzo dobrze, zwłaszcza, kiedy sytuację miał Gareth Bale.

– Odpowiedzieliśmy Realowi w drugiej połowie i zmieniliśmy nieco styl, grając lepiej w obszarach, gdzie udało im się nas zdominować. Druga połowa wyglądała tak, jak powinna wyglądać nasza gra od początku. Mario Mandzukić walczył bardzo dobrze przez całe spotkanie dobrze radził sobie na tle Sergio Ramosa i Raphaela Varane’a.

– Wprowadzanie na boisko Raula Garcii i Antoine’a Griezmanna miało wzmocnić linię pomocy.W przyszłym tygodniu spodziewam się meczu, w którym każdy będzie bezwzględnie dążył do stworzenia sytuacji strzeleckiej. Spodziewam się meczu zawierającego wszystkie najlepsze elementy piłki nożnej, które pozwolą nam zakochać się w tym sporcie.

– Musimy zrobić to, co zrobiliśmy w drugiej połowie dzisiaj. To jest to, co robimy dobrze. To normalne, że Real Madryt grał bardzo dobrze w pierwszej połowie. Musimy grać z większą intensywnością, aby uniknąć tego w przyszłości.