Sergio Ramos należy do filarów defensywy Realu Madryt, ale reprezentant Hiszpanii nie tylko świetnie radzi sobie w grze obronnej. Były zawodnik Sevilli może pochwalić się wysoką skutecznością pod bramką przeciwnika, przez co swoją grą bardzo przypomina legendę Królewskich, Roberto Carlosa.

Dzięki trafieniu w ostatnim meczu ligowym z Realem Sociedad, 28-letni obrońca ma na swoim koncie już 41 ligowych trafień (39 w barwach Realu i dwa jako zawodnik Sevilli). Doskonała skuteczność Ramos w ciągu 10 sezonów gry w Madrycie, sprawia, że ma on na swoim koncie jedynie cztery trafienia mniej od legendarnego Carlosa, który zdobył dla Realu 46 goli w ciągu 11 sezonów. Nie bez powodu Brazylijczyk uważany jest za jednego z najlepszych obcokrajowców w historii Realu za słynnym Alfredo Di Stefano.

Jeżeli Ramos pobije rekord Carlosa, jego następnym celem będzie dogonienie drugiego, najskuteczniejszego obrońcy w historii ligi, Ronalda Koemana, który zdobył dla Barcelony 67 goli. Wyprzedzenie lidera, Fernando Hierro, który zdobył dla Realu 105 goli wydaje się być abstrakcją.