Real Madryt przegrał w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4. Mimo porażki Królewscy awansowali do kolejnej rundy dzięki wygranej 2:0 w pierwszym meczu w Gelsenkirchen.

Spotkanie na Bernabeu od samego początku nie układało się po myśli gospodarzy. Jeszcze przed przerwą podopieczni Carlo Ancelottiego dwukrotnie gonili wynik, jednak ostatecznie schodzili do szatni remisując 2:2. Dla Schalke strzelali Fuchs i Huntelaar, a oba gole dla gospodarzy zdobył nie kto inny, jak Cristiano Ronaldo.

Po zmianie stron Real ruszył do ataku i szybko objął prowadzenie po golu Benzemy. Odpowiedź Schalke była jednak natychmiastowa i zaledwie dwie minuty później wyrównał Leroy Sane. Gola na wagę zwycięstwa Niemców zdobył w 84. minucie Klaas-Jan Huntelaar. Dla byłego gracza Królewskich było to drugie trafienie tego wieczoru.

Real – Schalke 3:4 (2:2)