Cristiano Ronaldo podczas corocznej gali Globe Soccer Awards, która odbywa się w Dubaju, został wybrany najlepszym piłkarzem 2014 roku. Najlepszym trenerem wybrany został Carlo Ancelotti, a tytuł objawienia roku przypadł Jamesowi Rodriguezowi. Tuż po otrzymaniu nagrody, Ronaldo udzielił krótkiego przemówienia.

– Moja gra bardzo mi się podoba i nie muszę nikomu niczego udowadniać. Jestem bardzo zadowolony i dołożę wszelkich starań, aby dalej pomagać drużynie i pozostać w gronie najlepszych drużyn na świecie. Robię to, co lubię – powiedział 29-letni zawodnik podczas odbierania nagrody.

 – Po finałowym meczu z Atletico, kiedy zdobyliśmy dziesiąty Puchar Mistrzów, uświadomiłem sobie, że to wyjątkowe zwycięstwo, ponieważ czekaliśmy na ten triumf bardzo długo. Chcę podziękować moim kolegom z drużyny, trenerowi Carlo Ancelottiemu i wszyscy osobom związanym z Realem Madryt, bo wykonali świetną robotę.

– Ta nagroda to coś fantastycznego, wielkie wyróżnienie i pragnę za nie podziękować. Rozegraliśmy świetny rok, zdobywając cztery tytuły. Dziękuję także kibicom za wsparcie. Postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, aby pokazać to na boisku – podsumował zawodnik Królewskich.

ZWYCIĘZCY GLOBE SOCCER 2014:
Piłkarz roku: Cristiano Ronaldo

Trener roku: Carlo Ancelotti

Prezes roku: Florentino Perez

Klub roku: Real Madryt

Odkrycie roku: James Rodriguez
Agent roku: Jorge Mendes

Sędzia roku: Nicola Rizzoli

Całokształt kariery: Filippo Inzaghi