Cristiano Ronaldo powrócił do składu Realu Madryt po okresie zawieszenia za czerwoną kartę, jaką otrzymał w starciu z Cordobą, jednak nie uchronił Królewskich przed wysoką porażką z Atletico. Portugalczyk nie krył sfrustrowania po meczu z Vicente Calderon.

– Musimy wyciągnąć wnioski z błędów jakie dziś popełniliśmy. Po takim meczu jak ten musimy zapomnieć o tym, że jesteśmy liderami La Liga i musimy do końca walczyć o triumf w rozgrywkach. Dziś przegraliśmy i jesteśmy sfrustrowani, ale trzeba myśleć pozytywnie o następnym meczu, ponieważ straciliśmy trzy punkty i musimy odrabiać straty.

– Atletico nie pozostawiło nam złudzeń i chcemy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Należy im się szacunek, ponieważ Real Madryt nie przegrywa z każdym zespołem na świecie 0:4. Brakowało nam dosłownie wszystkiego, byliśmy słabi pod względem fizycznym i psychiczny, ale nie możemy patrzeć na to jako pretekst.

– W ciągu ostatnich kilku gier nie możemy wygrać w Atletico. Przegrywaliśmy z różnych przyczyn, ale moim zdaniem jesteśmy lepsi od nich i musimy to udowodnić na boisku.