Cristiano Ronaldo w dalszym ciągu tworzy historię Realu Madryt i portugalskiego futbolu. Portugalski napastnik zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w klasyfikacji Złotego Buta w sezonie 2014-2015 z 36 punktami na koncie dzięki zdobyciu 18 goli w pierwszy 11. kolejkach Primera Division.

Portugalczyk zdobył w obecnym sezonie La Liga 18 bramek, co daje mu 36 punktów w klasyfikacji Złotego Buta – tyle samo, ile posiada Evgeny Kabaev, który gra w lidze estońskiej. Rosyjski napastnik zdobył 36 goli, jednak liga w której występuje posiada współczynnik 1,0, a więc bramki zdobyte w niej, są mniej warte niż te w Hiszpanii.

Jeżeli Ronaldo utrzyma aktualną formę, to w ciągu całego sezonu powinien co najmniej 40 goli, co powinno dać mu spokojne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Jedynymi zawodnikami, którzy na dzień dzisiejszy mogą zagrozić Ronaldo są Jonathan Soriano i Sergio Aguero. Hiszpan ma na swoim koncie 24 punkty po strzeleniu 16 goli w lidze austriackiej, podobnie jak Argentyńczyk za zdobycie 12 goli w Premier League.