Pomocnik Realu Madryt, James Rodriguez, podobnie jak inny zawodnik Królewskich, Cristiano Ronaldo został nominowany do zdobycia Złotej Piłki, nagrody dla piłkarza, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym.

Według wielu ekspertów bezapelacyjnym faworytem do zdobycia tej nagrody jest Ronaldo, ale są też osoby, które w roli faworyta widzą właśnie Rodrigueza. Jedną z nich jest kapitan reprezentacji Kolumbii, Mario Yepes.

– Czy James ma szansę konkurować z Cristiano Ronaldo i Lionelem Messim o Złotą Piłkę? Jestem pewien, że biorąc pod uwagę to, co osiągnął na Mistrzostwach Świata ​​ma wszystko czego potrzeba, aby ich pokonać – powiedział obrońca w wywiadzie dla oficjalnej strony FIFA.

– Fakt, że podpisał kontrakt z Realem Madryt potwierdza, że osiągnął już wiele i ma mnóstwo potencjału. Mam nadzieję, że będzie wymagającym rywalem dla Ronaldo i Messiego i wszystkich pozostałych, bo dlaczego miałoby być inaczej? To chłopak z niesamowitą wizją, wielką mobilnością i ogromnym spokojem wewnętrznym.

– Ci faceci są niesamowici (Ronaldo i Messi), ale oni mają inne cechy i grają na innej pozycji niż Rodrigueza. Biegną z piłką, a ich akcje są decydujące i zdobywają mnóstwo goli w sezonie. Ale, tak jak powiedziałem, James ma ten styl gry, to tempo, co wyróżnia go od nich zawodników.