Marco Reus kilka dni temu podpisał nowy kontrakt z Borussią Dortmund. Reprezentant Niemiec stawia przed sobą kolejne cele i nie ukrywa, że jednym z nich jest sięgnięcie z BVB po mistrzostwo Niemiec.

– Moim głównym celem jest zdobycie mistrzostwa Niemiec z Borussią. Chcę zobaczyć na własne oczy atmosferę, jaka panowała w mieście kilka lat temu. Dołożę wszelkich starań, aby tego dokonać i mam silne przeczucie, że dokonamy tego w pewnym momencie – powiedział Reus podczas rozmowy z Kickerem.

Reus pochwalił też zespół za dobrą postawę w ostatnich trzech spotkaniach, w których BVB zdobyło komplet punktów oraz władze klubu, za sposób w jaki radziły sobie z kryzysem sportowym, jaki towarzyszył BVB.

– Cisza i spokój, z jakimi zarząd poradził sobie z kryzysem, o jakim mówiło poza klubem, pokazuje prawdziwą siłę BVB. Mimo niepowodzeń nikt w klubie nie mówił o tym, że Borussia Dortmund podąża w złym kierunku i między innymi przez to klub pozostał silny – stwierdził Reus.

Skrzydłowy odniósł się też do powodów, dla których pozostał w BVB.

– Zdecydowałem się zostać, ponieważ Borussia jest najlepszą opcją dla mnie. Dortmund to moje miasto. Moja rodzina mieszka tutaj, mam tu wielu przyjaciół. A tak na marginesie, istnieje jeszcze życie po piłce nożnej – wyznał Reus.