Real Madryt uważnie obserwuje przebieg sytuacji w sprawie przyszłości Marco Reusa. Zainteresowanie zawodnikiem Dortmundu ze strony Królewskich jest na tyle duże, że w biurach klubu z Estadio Santiago Bernabeu znajduje się kompleksowy raport dotyczący niemieckiego skrzydłowego. Jest to wynik trzech lat obserwacji zawodnika przez skautów drużyny z Madrytu.

– Reus ma mentalność lidera i ogromną jakość, doskonale sprawdza się na wszystkich ofensywnych pozycjach, ma wspaniały strzał z dystansu, jest gotów, aby w przyszłości zagrać w dużym klubie – to tylko fragmenty z zapisków znajdujących się w Madrycie.

Trudno nie zgodzić się z raportami, jednak na dzień dzisiejszy Real ma problem bogactwa. Na liście ofensywnych piłkarzy Realu widnieją takie nazwiska jak Isco, James, Jese, Cristiano, Benzema i Bale. Mówiąc w skrócie: Ciężko znaleźć miejsce dla Reusa.

Sezon jest jednak bardzo długi, a okazja na pozyskanie Reusa najlepsza z możliwych. Wszystko za sprawą klauzuli odstępnego w kontrakcie Niemca, która wejdzie w życie w przyszłym roku.

Zawodnikiem BVB bardzo poważnie interesuje się też Bayern Monachium, jednak Real ma nadzieje, że uda mu się nakłonić zawodnika do transferu na Bernabeu. Real ma bardzo ofensywny styl gry, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet przy dużej liczbie piłkarzy ofensywnych, Reus spędzałby na boisku odpowiednią ilość czasu. Na dodatek prezydent Florentino Perez ma świetne relację z władzami BVB, co może być pomocne przy rozmowach z samym piłkarzem.