Real Madryt opublikował specjalny tekst żegnający Ikera Casillasa. Oto on:

„Dzisiejszy dzień jest dla Realu Madryt przede wszystkim dniem wdzięczności i uznania. Nie odchodzi tylko jeden z najlepszych bramkarzy w historii klubu, dzisiaj najlepszy bramkarz w historii Realu Madryt oraz całej hiszpańskiej piłki rozpoczyna nowy etap swojej kariery. 

To pożegnanie wywołuje tysiące uczuć i wspomnień naładowanych nadzieją, poświęceniem, radością, wysiłkiem oraz wyjątkowym triumfem. Iker sprawił, że nasz herb stał się większy. Był naszym kapitanem i stworzył swoją legendę od momentu, gdy przybył do tego klubu jako dziecko mając zaledwie 9 lat. 

Nasz klub ma 113 lat, a Casillas występował w nim przez 25 z tych lat. W tym czasie stał się jednym z najlepszych liderów i zdobył szacunek, sympatię, podziw i miłość fanów bez względu na barwy klubowe.

3 Puchary Europy, Klubowe Mistrzostwo Świata, 2 Puchary Interkontynentalne, 2 Superpuchary Europy, 5 Mistrzostw Hiszpanii, 2 Puchary Króla, 4 Superpuchary Hiszpanii z Realem Madryt oraz Mundial i 2 Mistrzostwa Europy z reprezentacją Hiszpanii to ważna część jego dorobku, jednak jest wiele więcej. Nagroda Zamory, nagroda Bravo i 5-krotne zostanie najlepszym bramkarzem na świecie. 

Pełna lista jest nieskończona i efektowna, ale przede wszystkim jest to duma i zaszczyt dla madridistas. Iker odchodzi, ale jego dziedzictwo zostanie tutaj na zawsze. Jego postawa w 725 meczach, w których zagrał pokazuje drogę tym, którzy marzą o byciu częścią tego zespołu. 

Dziękujemy Iker za wszystko, co zrobiłeś.  Dziękujemy za bycie symbolem wszystkiego najlepszego w naszym klubie. Odchodzisz, ale nigdy nie zapomnimy o Tobie i zawsze będziesz w sercu Realu Madryt.”