Real Madryt pokonał w sobotę Celtę Vigo 3:0. Bohaterem tego meczu był Cristiano Ronaldo, który strzelił trzy bramki. Dzięki tej wygranej Królewscy umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Od początku meczu na murawie rządził CR7. W 18. minucie mógł się pokusić o najładniejszego gola sezonu. Piłka po jego imponującej przewrotce poszybowała jednak tuż nad poprzeczką.

Ronaldo wreszcie dopiął swego i wpisał się na listę strzelców. Bowiem uczynił to jednak po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym. Powtórki telewizyjne wykazały, że kontakt Jonny’ego z Portugalczykiem był bardzo mały, aby wymierzyć tak surową karę.

Królewscy prowadzili grę i dyktowali warunki przeciwnikom. Oprócz Ronaldo aktywny był chociażby Gareth Bale, którego indywidualna akcja z 62. minuty powinna zakończyć się strzeleniem drugiego gola. Bramkarz Celty, Sergio skapitulował ostatecznie przy kolejnej sytuacji, którą na bramkę po imponującym uderzeniu z woleja zamienił nie kto inny jak Ronaldo.

Celta, która znajdowała się wówczas na łopatkach przegrała ostatecznie różnicą trzech goli. Ostatnia bramka została wypracowana przez Marcelo, który zagrał idealną piłkę na nogę Ronaldo – autora hat-tricka.

Real Madryt – Celta Vigo 3:0 (1:0)
1:0 Ronaldo (k.) 36′
2:0 Ronaldo 65′
3:0 Ronaldo 82′