Sytuacja Samiego Khediry w Realu Madryt w dalszym stopniu jest sporą niewiadomą. Szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti oznajmił, że klub jest zainteresowany przedłużeniem współpracy z zawodnikiem, którego umowa wygasa w 2015 roku, ale póki co nie zawarto żadnego porozumienia.

Niejasna przyszłość reprezentanta Niemiec jest dla klubu z Estadio Santiago Bernabeu bodźcem do uważnego monitorowania rynku transferowego w poszukiwaniu ewentualnego następcy. Podobno działania Królewskich są na tyle konkretne, że stali się faworytem w walce o środkowego pomocnika Cruzeiro, Lucasa Silvę.

Podobno Real kontaktował się już z Brazylijczykami w sprawie kupna utalentowanego zawodnika. Odpowiedź była pomyślna dla Królewskich: Istnieje możliwość pozyskania 21-latka za kwotę 15 milionów euro i Hiszpanie bardzo poważnie rozważają tę opcję. Wszystko uzależnione jest jednak od ostatecznej decyzji Khediry.

Galaktyczni muszą być jednak czujni. Zainteresowanie Silvą oprócz Realu wykazują też Arsenal, Juventus, Roma czy Manchester United.