Real Madryt usunął krzyż ze swojego herbu. Jest to efekt lukratywnej, trzyletniej umowy sponsorskiej z National Bank of Abu Dhabi. Krzyż w herbie ekipy z Estadio Santiago Bernabeu symbolizował chrześcijaństwo.

We wrześniu prezes Królewskich, Florentino Perez poinformował o podpisaniu umowy z arabskim bankiem. Prezydent Realu mówił wówczas, że klub pozyskał nowego sponsora strategicznego i od tego czasu Real systematycznie zacieśniał swój związek ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

– Wiem, że kibice w Zjednoczonych Emiratach Arabskich każdy mecz traktują wyjątkowo i nasze związki z tym krajem są coraz silniejsze – mówił prezydent Realu.

Sprawa z krzyżem światło dziennie ujrzała w środowy poranek, kiedy klub wydał nową kartę kredytową, która pełni jednocześnie funkcję karty kibica. Z herbu madryckiego klubu zniknął krzyż, a zmiana ta jest podyktowana współpracą z nowym sponsorem. Mówi się, że Real zdecydował się na taki krok, ponieważ nie chce drażnić klientów swojego nowego sponsora, którzy w większości wyznają islam.