Według doniesień katalońskiego Sportu, Real Madryt jest zainteresowany pozyskaniem zawodnika włoskiej Fiorentiny, Juana Cuadrado. Kolumbijski zawodnik był latem bardzo bliski transferu do Barcelony, jednak ostatecznie pozostał we Florencji. Czy Królewskim uda się podkraść zawodnika odwiecznemu rywalowi?

Zawodnik był już w przeszłości łączony z transferem do Realu, a miało to miejsce w lutym 2013 roku. Doniesienia te jednak bardzo szybko ucichły, a do walki o angaż skrzydłowego włączyła się Barcelona. Duma Katalonii bardzo mocno zabiegała o zawodnika, jednak Fiorentina nie chciała zgodzić się na jego odejście za mniej, niż 40 milionów euro. Natomiast teraz na Blaugranę nałożony jest zakaz transferowy, który powinien zostać zniesiony dopiero zimą 2016 roku. Jeśli kataloński klub nie zdoła przekonać FIFA do zmiany decyzji, wówczas Real Madryt będzie miał ułatwione zadanie, by pozyskać Cuadrado.

Cuadrado kilka tygodni temu podpisał nowy kontrakt z Fiorentiną, który wygasa w czerwcu 2019 roku. Jednak miała się w niej znaleźć klauzula odstępnego wynosząca 35 milionów euro.