Real Madryt przegrał w meczu 28. kolejki Primera Division z FC Barceloną 1:2. Jedynego gola dla Królewskich w meczu na Camp Nou zdobył Cristiano Ronaldo.

Podopieczni Carlo Ancelottiego rozpoczęli spotkanie w Barcelonie bardzo dobrze. Wydawało się, że zawodnicy z Madrytu kontrolują przebieg spotkania, jednak w 19. minucie gry prowadzenie objęli gospodarze, kiedy do siatki trafił Mathieu. Real zdołał odpowiedzieć w 31. minucie meczu bramką Cristiano Ronaldo i do przerwy na tablicy świetnej widniał wynik 1:1.

Patrząc na przebieg pierwszej części meczu wydawało się, że Real ma otwartą drogę do zwycięstwa w tym spotkaniu. Niestety druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Real przeważał nad Barceloną, jednak nie potrafił udokumentować swojej przewagi. Katalończycy ustępowali Królewskim, ale byli skuteczniejsi. W 56. minucie meczu do siatki trafił Luis Suarez i jak się później okazalo był to gol na wagę wygranej.

Dzięki zwycięstwu, Barcelona powiększyła swoją przewagę nad Realem w tabeli La Liga do czterech punktów.

FC Barcelona 2:1 Real Madryt

1:0 Mathieu 19′
1:1 Ronaldo 31′
2:1 Suarez 56′