Real Madryt poinformował we wtorkowe popołudnie o podpisaniu umowy partnerskiej z firmą Microsoft. Prezes Królewskich, Florentino Perez i przedstawiciel Microsoftu, Orlando Ayala na specjalnie zwołanej konferencji opowiedzieli o szczegółach współpracy.

– Real Madryt w całej swojej 112 letniej historii dąży do perfekcji i doskonałości. W związku z tym klub podpisał umowę z Microsfotem o restrukturyzacji platformy komputerowej. Celem Realu Madryt jest stworzenie platformy, która pozwoli osiągnąć naszemu klubowi najwyższy światowy poziom – powiedział Perez.

– Real Madryt dąży do doskonałości, dlatego też Microsoft zdecydował się przeprowadzić ten projekt dla naszego przyszłego rozwojudodał prezydent.

– Platforma cyfrowa pozwoli fanom na całym świecie uzyskać dostęp do dowolnych informacji z Realu Madryt z dowolnego urządzenia. Fani będą mogli zobaczyć stadion od wewnątrz, wyświetlić informacje przed i po spotkaniu,  zobaczyć statystyczne analizy spotkań lub kupić bilety – uzupełnił Orlando Ayala.

Poniżej zdjęcie zrobione tuż po zawarciu umowy.