Real Madryt zrealizował swój cel i w meczu 31. kolejki La Liga pewnie pokonał na Estadio Santiago Bernabeu Eibar 3:0. Szkoleniowiec Carlo Ancelotti zdecydował się postawić w tym meczu w dużej mierze na zmienników, którzy stanęli na wysokości zadania, odpłacając się bramki.

Królewscy mimo, iż zagrali w dość eksperymentalnym zestawieniu, od samego początku kontrolowali losy spotkania. W pierwszej części meczu do siatki trafiali Cristiano Ronaldo i Chicharito, który wreszcie otrzymał od Ancelottiego szansę zagrania od pierwszych minut spotkania.

Po zmianie stron na tablicy świetlnej bardzo długo widniał wynik 2:0. Gości tuż przed końcem meczu dobił Jese Rodriguez. W 83. minucie spotkania Hiszpan przejął piłkę w środku pola, przeprowadził solową akcję, w której minął jednego z rywali i oddał skuteczny strzał na bramkę Eibaru.

Real Madryt – Eibar 3:0 (2:0)
1:0 Ronaldo 21’
2:0 Hernandez 31’