Real Madryt kontynuuje zwycięską passę w tym tygodniu i po rozgromieniu Granady w niedzielnym spotkaniu 29. kolejki La Liga, Królewscy odnieśli kolejne zwycięstwo. We środę podopieczni trenera Carlo Ancelottiego pokonali w kolejnym meczu ligowym Rayo Vallecano 2:0.

Trener Realu mówił podczas przedmeczowej konferencji prasowej, że spodziewa się trudnych warunków gry po stronie przeciwnika i faktycznie tak było. Gospodarze byli dla zespołu z Bernabeu równorzędnym rywalem, zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania, która zakończyła się remisem 0:0.

Po zmianie stron, Real wreszcie zaczął zdobywać gole. W 68. minucie gry Daniel Carvajal dośrodkował w pole karne, a Cristiano Ronaldo strzałem głową skierował piłkę do siatki. Portugalczyk miał swój udział także przy drugim golu dla Blancos, kiedy w 74. minucie odegrał piłkę do Jamesa, który technicznym uderzeniem lokował piłkę w siatce. Był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Rayo Vallecano – Real Madryt 0:2 (0:0)
0:1 Ronaldo 68′
0:2 James 74′

Rayo Vallecano: Cobeno, Tito, Amaya, Ze Castro, Nacho, Fatau (57’ Jozabed), Trashorras, Embarba (81′ Aquino), Bueno (69′ Miku), Kakuta, Manucho.

Real Madryt: Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modric, Kroos, James (90′ Nacho),Bale (91′ Chicharito), Benzema (71′ Isco), Cristiano.