To już koniec. Real Madryt nie obroni Pucharu Króla, który zdobył w minionym sezonie. W rewanżowym meczu w 1/8 finału tych rozgrywek na Estadio Santiago Bernabeu, Królewscy zremisowali z Atletico Madryt 2:2. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe, podopieczni Carlo Ancelottiego przegrali 0:2.

Zawodnicy z Madrytu przystępowali do tego spotkania z nadziejami na odrobienie strat i zaciętą walkę o końcowy awans. Rzeczywistość okazała się jednak odmienna, a katem Realu okazał się powracający do Atletico po europejskich wojażach Fernando Torres, autor dwóch goli.

Królewscy dwukrotnie musieli gonić wynik w tym spotkaniu, a Atletico dwukrotnie uśpiło defensywę Królewskich. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Torres. Real zdołał odpowiedzieć w 20. minucie spotkania bramką Sergio Ramosa i do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1.

Podobna sytuacja jak w pierwszej części meczu miała miejsce po przerwie. Kilka sekund po wznowieniu gry na listę strzelców ponownie wpisał się Torres, a Real zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Ronaldo w 54. minucie meczu.

Real Madryt – Atletico Madryt 2:2 (1:1)