Dzięki zwycięstwu w 20 ostatnich meczach, Real Madryt może pochwalić się najlepszą passą w historii. Królewscy nie mają jednak samych powodów do radości. Wszystko za sprawą Toniego Kroosa, który coraz ciężej znosi trudy obecnego sezonu.

Kontuzje takich zawodników jak Luka Modric i James Rodriguez sprawiły, że w Madrycie nasilił się obawy, że podobna sytuacja może spotkać reprezentanta Niemiec. Środkowy pomocnik praktycznie nie odpoczywał w tym roku, a kilka tygodni temu powiedział żartobliwie na łamach niemieckich mediów.

Kroos gra w zasadzie bez przerwy przez cały rok. Najpierw intensywny rok z Bayernem Monachium, a następnie występy z reprezentacją Niemiec na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Teraz intensywne występy w Realu, w którym Kroos opuścił jedynie pierwszy mecz w Pucharze Króla z Cornellą oraz ostatni z Łudogorecem, kiedy opuścił pacy gry w 60. minucie spotkania.

Kontuzje Modricia i Jamesa oraz powtarzające się problemy zdrowotne Khediry, sprawiają, że Kroos jeszcze przez wiele czasu będzie niezbędny trenerowi Ancelottiemu. Cały klub drży jednak, aby Niemiec wytrzymał wysoką częstotliwość spotkań.