Agent FIFA Francois Gallardo jest przekonany, że Real Madryt złoży podczas letniego okienka transferowego ofertę kupna napastnika Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego.

Reprezentant Polski nie zawsze pojawia się w podstawowym składzie Bawarskiego klubu, a media często krytykują byłego zawodnika Borussii Dortmund za swoją postawę na boisku. Zdaniem Gallardo fakt ten może skusić Polaka do odejścia z Monachium, a Królewscy są ponoć skłonni zaoferować Bayernowi 45 milionów euro za jego transfer.

– Lewandowski będzie wisienką na torcie w projekcie Florentino Pereza. Real będzie chciał go pozyskać latem tego roku. Polski napastnik nie jest szczęśliwy w Monachium i wspólnie z agentem negocjuje swoje odejście z Bayernu. Cena za transfer może wynieść 45 milionów euro plus ewentualne premie – zdradził Gallardo.

Jednocześnie Gallardo zapewnił, że transfer Lewandowskiego będzie wiązał się z odejściem jednego z zawodników obecnej kadry Los Blancos.

– Real będzie zmuszony do rezygnacji z jednego z zawodników, ponieważ w innych okolicznościach nie będzie dla Lewandowskiego miejsca w zespole.