Real Madryt zrealizował swój cel i pokonał w meczu 19. kolejki Primera Division Getafe 3:0. Podopieczni Carlo Ancelottiego udanie zrehabilitowali się tym samym za odpadnięcie z Pucharu Króla w konfrontacji z Atletico Madryt. Trzeba jednak przyznać, że gra zawodników Królewskich nie powalała na kolana.

Spotkanie rozgrywane na Coliseum Alfonso Perez mimo dość wysokiego zwycięstwa nie układało się dla Królewskich najlepiej. Real grał nieporadnie, rozgrywał swoje akcje w ślimaczym tempie i nie był w stanie zagrozić bramce gospodarzy. Do przerwy zawodnicy Los Blancos remisowali 0:0, a losy spotkania rozstrzygnęli w końcowych 30. minutach.

W 63. minucie Benzema przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną, wyłożył piłkę Ronaldo, a ten skierował piłkę do siatki. Cztery minuty później prowadzenie podwyższył Gareth Bale, a wynik meczu ustalił Ronaldo.

Getafe – Real Madryt 0:3 (0:0)
0:1 Ronaldo 63′