Real Madryt rozgromił w wyjazdowym meczu 12. kolejki Eibar 4:0 i utrzymał fotel lidera Primera Division. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego było to czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo bez straty bramki. Bramki dla podopiecznych Carlo Ancelottiego zdobywali dziś James Rodruguez, Cristiano Ronaldo (dwie) i Karim Benzema.

Spotkanie, mimo iż zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Królewskich, było niezwykle emocjonujące i były w nim momenty, w których Real nie mógł być pewny swego. Wszystko za sprawą groźnych kontr gospodarzy. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w 8. minucie spotkania, kiedy to stratę zanotował Sergio Ramos.  Odpowiedź Realu była jednak natychmiastowa. Po strzale z rzutu wolnego Garetha Bale’a, bramkarz gospodarzy odbił piłkę, która trafiła w poprzeczkę.

Pierwsza bramka dla Realu padła w 23. minucie spotkania, kiedy to Kolumbijczyk James Rodriguez z bliskiej odległości skierował piłkę głową do siatki. Kilka minut później groźne kontry przeprowadzali gospodarze, jednak groźne kontry, jednak świetnie interweniował Iker Casillas. Realowi bardzo pomógł fakt, że jeszcze przed przerwą udało mu się zdobyć bramkę. Portugalczyk wpisał się na listę strzelców w 43 minucie spotkania.

Po zmianie stron Real ponownie kontrolował wydarzenia na boisku i przeprowadzał groźne ataki. Defensywa Eibaru skapitulowała ponownie w 69. minucie, kiedy piłkę przy linii bocznej boiska wyłuskał Marcelo. Brazylijczyk dograł ją pod nogi Karima Benzemy, a ten nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Królewscy mimo wysokiego prowadzenia nie zamierzali zwalniać tempa i dążyli do zdobycia kolejnych goli. Wynik ustalony został w 83. minucie przez Cristiano Ronaldo, który skutecznie wykonał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką przez jednego z defensorów rywali.

Eibar – Real Madryt 0:4 (0:2)
1:0 Rodriguez 23′
2:0 Ronaldo 43′
3:0 Benzema 69′
4:0 Ronaldo (k.) 83′

SD Eibar: Xabi Irureta; Eneko Bóveda, Raúl Albentosa, Borja Ekiza, Abraham Minero; Ander Capa, Jon Errasti, Dani García, Manu del Moral (69′ Ángel); Mikel Arruabarrena (77′ Lekić) i Saúl Berjón (77′ Lara).

Real Madryt: Iker Casillas; Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos (72′ Varane), Marcelo; Toni Kroos, Isco, James Rodríguez (81′ Coentrão); Gareth Bale, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo (84′ Arbeloa).