Real Madryt od dłuższego czasu wykazuje zainteresowanie pomocnikiem Borussii Dortmund, Marco Reusem. Jak informują media, transfer reprezentanta Niemiec do klubu z Estadio Santiago Bernabeu może zostać sfinalizowany jeszcze przed końcem 2014 roku.

Nadchodzący tydzień może być kluczowy, jeżeli chodzi o przyszłość 25-latka. Wydaje się, że Reus podjął już decyzję odnośnie transferu do Hiszpanii, jednak kwestią sporną jest klub, w jakim występować będzie skrzydłowy.

Niemiec może trafić do Realu lub Barcelony, jednak na klub z Katalonii nałożony został zakaz transferowy. Barcelona stara się odwołać od tej decyzji, ze względu na okoliczności związane z Reusem, jednak jeżeli FIFA podtrzyma swoją decyzję, niemalże pewny będzie transfer pomocnika do Madrytu.

Według informacji Sunday Express, Real i Borussia są już wstępnie dogadane w kwestii transferu Reusa za kwotę 25 milionów euro, a ostateczne porozumienie może zostać zawarte jeszcze w tym roku. Oznaczałoby to, że Real mógłby spokojnie czekać na początek sezonu 2015/16 i przybycie do klubu nowej gwiazdy.