Przyszłość Samiego Khediry w Realu Madryt stoi pod znakiem zapytania. Klub jest zdecydowany, aby przedłużyć umowę z defensywnym pomocnikiem reprezentacji Niemiec, ale sam zawodnik nie jest jeszcze zdecydowany na taki krok. Na domiar złego do podjęcia ostatecznej decyzji pozostało coraz mniej czasu.

Były zawodnik VfB Stuttgart miał w ostatnim czasie sporo problemów zdrowotnych, w wyniku czego zagrał zaledwie kilka minut w obecnym sezonie. Mimo to Real jest zdecydowany, aby Niemiec bronił jego barw również w nadchodzących latach. Khedira z kolei spokojnie czeka na dalszy rozwój sytuacji.

Defensywny pomocnik wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku transferowym i niewykluczone, że zdecyduje się na odejście z Realu na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa wygasa wraz z końcem sezonu, a czasami można odnieść wrażenie, że sytuacja ta jest bardzo na rękę zawodnikowi.

Na domiar złego od 1 stycznia (początek roku, w którym wygasa kontakt) Niemiec będzie mógł swobodnie negocjować z innymi klubami, co dodatkowo utrudni sytuację władzom Realu.