Legenda Realu Madryt, Raul Gonzalez wyznał w rozmowie z FIFA.com, że w jego opinii Cristiano Ronaldo jest bezapelacyjnym numerem jeden w zespole Królewskich.

– Cristiano Ronaldo od kiedy trafił do Realu Madryt jest bardzo ważnym zawodnikiem, choć był fenomenalny grając jeszcze w Manchesterze United. Świadczy o tym chociażby kwota transferowa, jaka została zapłacona Manchesterowi United. Wszyscy Madridistas są zadowoleni z jego osiągnięć. Cristiano rozegrał fantastyczny miniony sezon i sięgnął po Złotą Piłkę i mam nadzieje, że będzie to kontynuował jeszcze przez wiele lat i pomagał drużynie w realizacji celów – powiedział zawodnik w wywiadzie dla strony internetowej FIFA.

Ponadto Raul wyznał, że nie jest zdenerwowany faktem, że Cristiano Ronaldo i Leo Messi biją jego wszystkie strzeleckie rekordy.

– Cóż, to była kwestia czasu. Wszystkie moje rekordy mogą zostać pobite, nie mam z tym problemu. Jestem szczęśliwy i dumny ze wszystkiego zrobiłem, każdego meczu i każdego gola, którego zdobyłem dla mojego zespołu. Wiedziałem, że inne gracze mogą kiedyś pobić moje osiągnięcia. Chodzi mi o epokę Cristiano i Messiego, dwóch graczy, którzy piszą historię światowego futbolu.

– Mam wiele wspomnień ze swojej kariery. W Madrycie grałem 17 lat i przeżyłem tam wiele pięknych chwil. Poznałem tam wielu ludzi, przyjaciół, z którymi wciąż mam kontakt. Podobnie było w Schalke. Mimo, że grałem tam zaledwie dwa lata, darzyłem ten klub ogromną sympatią od pierwszego do ostatniego dnia. Moje odejście było bardzo ekscytujące. Fakt, że Schalke zastrzegło dla mnie koszulkę z numerem siedem było gestem podziękowania.