Raul Gonzalez udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się m.in na temat Rafy Beniteza oraz Ikera Casillasa. 

 

Raul o Realu Madryt:

– Nie mogę doczekać się początku nowego sezonu, chciałbym, aby osiągnęli swoje cele.  W tym roku było bardzo blisko i w ogóle nie było źle. Jednak w Realu, gdy nie zostanie zdobyty żaden tytuł, to czegoś brakuje. 

Raul o Carlo Ancelottim: 

Klub musiał podjąć taką decyzję i takie decyzje trzeba wspierać. Musimy podziękować Ancelottiemu za wielką pracę, jaką odwalił, ale teraz jesteśmy wszyscy podekscytowani nowym etapem z nowym trenerem. Uważam, że trzeba być optymistą. Mam nadzieję, że będziemy mogli podnieść wiele trofeów w przyszłym sezonie. 

Raul o Rafie Benitezie:

– Był trenerem rezerw Realu Madryt, u którego zadebiutowałem w meczu z Palamós. Jest bardzo entuzjastycznym i metodycznym trenerem. Lubi mieć cały skład gotowy i zdolny do gry. Marzeniem Rafy Beniteza było prowadzenie Realu Madryt i jego sukcesy w innych klubach doprowadziły go do Madrytu. Na pewno zbuduje bardzo konkurencyjną i zwycięską drużynę.

Raul na temat Ikera Casillasa:

– Jest legendą hiszpańskiej piłki i oczywiście Realu Madryt. Przez cały ten czas wykazywał się profesjonalizmem i był wierny Realowi Madryt. Nikt nie mógł mieć wątpliwości co do niego. 

Raul o Ronaldo i Messim: 

– Osiągnięcia Ronaldo i Messiego są nie do opisania. Oni są na innym poziomie w historii. Niesamowity jest Cristiano oraz to, co udało mu się osiągnąć tylko przez 6 lat: 50 goli na sezon, przy czym mi trudność sprawiało przekroczenie bariery 20 goli (śmiech). Rekordy są dla wszystkich do wglądu, ale one nigdy nie były dla mnie ważne. Jednak oczywiste jest, że w ciągu kilku miesięcy Cristiano pobije mój rekord i strzeli dużo więcej bramek.