Raphael Varane przeżywa wspaniały czas w Realu Madryt. Reprezentant Francji jest osobą, która jest w stanie zburzyć to, co przez lata było symbolem formacji defensywnej Królewskich i zagrozić duetowi Sergio Ramos – Pepe.

Francuz zagrał we wszystkich dotychczasowych spotkaniach Realu w Lidze Mistrzów i nie popełnił ani jednego błędu. To cecha, która cechuje tylko największych zawodników, a do tego grona z pewnością zalicza się Varane, który zyskał niedawno przydomek Mr Clean. Inteligencja i szybkość, to cechy, które w stu procentach charakteryzują byłego zawodnika RC Lens.

W meczu z Liverpoolem, 21-latek po raz kolejny pokazał, że w pełni zasługuje na ten przydomek. Mimo obecności na boisku Sergio Ramosa, to właśnie Francuz swoją grą przykuwał wzrok, sprowadzając na dalszy plan bardziej doświadczonego kolegę. Największym problemem Francuza, a zarazem błogosławieństwem trenera Carlo Ancelottiego jest fakt, że bardziej doświadczeni koledzy – Pepe i Sergio Ramos mogą pochwalić się równo, stabilną formą, a fakt ten nie do końca pozwala w pełni wykorzystać potencjał młodego piłkarza. Jedno jest jednak pewne: Varane to przyszłość Realu.

Francuz rozgrywa aktualnie swój czwarty sezon w klubie z Estadio Santiago Bernabeu, a ilość popełnionych przez niego błędów można policzyć niemalże na palcach. Varene powoli powraca do dyspozycji, jaką imponował przed kontuzją kolana i jeżeli utrzyma ten poziom, rywalizacja o miejsce na środku obrony zapowiadać się będzie bardzo emocjonująco.