Toni Kroos rozgrywa bardzo intensywny sezon w Realu Madryt. Po transferze z Bayernu Monachium, reprezentant Niemiec rozegrał w obecnym sezonie zaledwie 200 minut mniej niż przez cały rok w Niemczech w sezonie 2013/14.

Statystyki nie kłamią. Kroos w obecnym sezonie zagrał już w 29 oficjalnych spotkaniach i przebywał na boisku przez 2318 minut. Dla porównania w sezonie 2013/14 było to 31 oficjalnych gier i 2556 minut w koszulce Bayernu Monachium. 25-latkowi brakuje zatem tylko dwóch spotkań, aby poprawić swoje statystyki z poprzedniego sezonu. Warto też dodać, że rozgrywki Bundesligi mają przerwę zimową, która w Hiszpanii jest niewyobrażalna.

Kroos spotkał się w Hiszpanii nie tylko z większą intensywnością, ale również nowym ustawieniem na boisku. W Bayernie często pełnił funkcję ofensywnego pomocnika, czasami też występował w roli skrzydłowego. W Madrycie odpowiada za grę w środku pola, podczas gdy w Monachium zadania te wykonywali Tiago, Mario Götze, Schweinsteiger i Javi Martinez.

Kroos odpowiada zatem za odpowiednią harmonię pomiędzy grą defensywną, a atakiem. W mediach często pojawiały się opinie, że Niemiec jest już nieco zmęczony obecnym sezonem, jednak mniejsza obecność Niemca w akcjach ofensywnych spowodowana jest przede wszystkim jego ustawieniem, a nie przemęczeniem, jak sugeruje prasa.