Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się w sali prasowej przed niedzielnym meczem z Valencią, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Carlo Ancelotti o meczu z Valencią: To ważny mecz, ponieważ chcemy kontynuować naszą passę i zachować pozycję lidera. To jest bardzo ważny mecz. Mecze w Walencji zawsze są bardzo skomplikowane i wygrana byłaby czymś fantastycznym. Valencia jest zespołem, który potrafi się bronić i atakować. Jest to zespół, który całkowicie zmienił styl gry od ubiegłego roku. Jest zespołem silniejszym i bardziej stabilnym. To będzie bardzo trudny mecz.

Ancelotti o sytuacji związanej z Ramosem: – Wszystko wygląda bardzo dobrze, trenował w spokoju, a ma jeszcze przed sobą trening z zespołem. Po treningu będziemy decydować, czy może grać. To inna sytuacja niż na Klubowych Mistrzostwach Świata, był zmuszony do gry, ponieważ go potrzebował. Mamy wiele spotkań po meczu z Valencią i nie ryzykujemy zbyt wiele, jeżeli nie zagra.

Ancelotti o rotacji w składzie: – Myślę, że są niezbędne. Pozwala to uniknąć kontuzji, a zawodnicy są bardziej zmotywowani. Na tym etapie sezonu musimy korzystać ze wszystkich piłkarzy i nie przywiązując większej uwagi do wagi rozgrywek. Musimy konkurować we wszystkich rozgrywkach i dać z siebie maksimum.

Ancelotti o pracy w defensywie: – James bardziej nadaje się do pracy w defensywie niż Isco, ale ostatnie mecze pokazały, że przystosował się bardzo dobrze. Bardzo ważna jest skupienie wszystkich piłkarzy na pracy obronnej. Myślę, że jest kluczem do sukcesu. Bez zaangażowania, bez walki ciężko jest pokazać swoją jakość.

Ancelotti o Jese: – Brakowało nam gracza takiego jak on pod koniec ubiegłego roku. Spisywał się bardzo dobrze, kiedy grał, a teraz jest w pełni sprawny. Uważaliśmy, ponieważ nie grał prawie 10 miesięcy, ale odzyskał swoją pewność siebie na pewno będzie bardzo przydatny w tym sezonie.

Ancelotti ocenia najbliższych przeciwników: – Atletico pozyskała bardzo istotnego zawodnika, takiego jak Torres, a Valencia Péreza. Myślę jednak, że styl gry tych drużyn nie zmieni się znacząco. Ponadto, porażka z Milanem nie wpłynie na nas, ponieważ był to mecz towarzyski, w którym przygotowywaliśmy się do meczu z Valencią.